Ako pripraviť deti do školy na jednotku

Ako pripraviť deti do školy, Sportisimo, GLS, doprava zadarmo, škola,

Milí rodičia, prázdniny sú v plnom prúde, ale škola sa rýchlo blíži (deťom to radšej nepripomínajte). Otázka znie: viete, ako najlepšie a výhodne pripraviť deti na školský rok? Ak potrebujete krátke opakovanie, ste tu správne.

Ako pripravíte deti na školský rok, je aj vaše vysvedčenie. Je jasné, že každý rodič chce absolvovať s vyznamenaním. Aby sme vám mohli poskytnúť čo najpresnejšie informácie o tom, bez čoho sa deti v škole nezaobídu, spýtali sme sa najpovolanejších – samotných mamičiek detí od nastávajúcich prváčikov až po stredoškolákov. Čo sme zistili?

Neprekvapí, že mamičkám najviac záleží na tom, aby deti boli aj s blížiacou sa jeseňou v teple, suchu a pohodlí. Okrem toho venujú veľa pozornosti výberu batohov, športových doplnkov, topánok na telesnú … a samozrejme tenisiek. Aj deti totiž „súdia druhých podľa topánok“.

Poďme sa na to pozrieť podrobnejšie.

Batohy

batoh

Rovný chrbát a bezpečie predovšetkým! Správny detský batoh je v očiach mamičiek taký, nie je príliš ťažký, aby nekrivil detskú chrbticu. A samozrejme má aj dostatok reflexných prvkov, čím sa zabezpečí dobrá viditeľnosť detí i v rannom šere alebo v hmle. Ďalej je dôležité, aby školský batoh mal dostatok rôznych priehradiek na učebnice, desiatu, veci na telocvik alebo notebook (a špeciálny priestor na nádobu s vodou, ktorá sa tak často „sama“ rozleje). Čo si budeme hovoriť: kto nemá upratané v izbičke, ťažko bude mať vzorový poriadok v batohu.

Jesenné oblečenie

oblecenie-na-jesen

U mamičiek jednoznačne vyhráva také, ktoré zabezpečí teplo, sucho, odvod potu, ochranu pred štipľavým novembrovým vetrom a jesennou čľapkanicou (do školy sa jednoducho musí, aj keď sa vonku čerti ženia a traktory padajú). Ale to nie je všetko: správne jesenné oblečenie je nielen funkčné, ale musí samozrejme aj skvelo vyzerať – ale nikdy na úkor funkčnosti.

Tenisky

tenisky

Voľba tej správnej „top“ značky tenisiek sa líši kus od kusu … pardon, od dieťaťa k dieťaťu. Niekde fičí Adidas, inde celá trieda nosí Nike. A niekde zasa kraľuje Puma. Mamy však riešia niečo iné: napríklad ohybnosť topánok (najmä u športových tenisiek, kde by mali byť skôr mäkšie) alebo nepremokavosť – máloktorá mamička je rada, keď sa jej ratolesť vráti zo školského výletu síce šťastná, ale v čvachtajúcich, skrz naskrz premočených topánkach.

Topánky na telesnú

topanky-na-telesnu

Určite nechcete, aby sa vaše meno opakovane spomínalo na rodičovských stretnutiach pre sťažnosti prísneho telocvikára, ktorého dokážu poriadne vytočiť šmuhy na podlahe telocvične. Pri výbere tenisiek do haly sa preto sústreďte hlavne na to, či nezanechávajú šmuhy. A je jedno, či ide o topánky na basketbal, volejbal alebo stále populárnejší florbal. Okrem toho dobré topánky by mali vydržať aspoň jednu sezónu (aj keď samozrejme záleží na tom, ako často a intenzívne váš budúci šampión trénuje).

Oblečenie na telesnú

deti-hraju-futbal

Telesná námaha a pot k sebe akosi patria. Keď už sa deti spotia, je samozrejme dôležité, aby ich neprefúklo a nenachladli. Každý materiál, či už umelý alebo prírodný, má svoje výhody a nevýhody. Zodpovedné mamičky vyberajú také kúsky, ktoré sú priedušné, majú veľkú schopnosť odvádzať pot a zároveň zahrejú. Keď sa tričko, mikina, športové kraťasy či tepláky ešte aj ľahko perú (a rýchlo schnú), je vyhrané – spokojná je ako mama, tak i jej malý športovec.

Futbal

ideme-hrat-futbal

Povedzme si rovno, že v otázke výberu futbalového vybavenia, oblečenia a najmä kopačiek mamičky malých Maradonov pohoreli. Otvorene pripustili, že tu výber nechajú na samotné deti. Nie je sa čomu diviť: keď sa staráte o domácnosť, nákupy, manžela a výchovu detí, ťažko očakávať, že by ste ešte boli odborníkom na Ligu majstrov alebo históriu európskeho šampionátu. Ak chcete ale svoje dieťa pri najbližšom výbere kopačiek ohromiť netušenými znalosťami, neváhajte a kliknite sem.

A je to – teraz viete všetko, aby ste mohli dieťa na ďalší školský rok vybaviť krásnym a funkčným oblečením, obuť do správnych topánok a vyzbrojiť ich do všetkých najbližších športových výziev.

Prejeme vám krásny zvyšok leta a vašim deťom, nech do školy vykročia pravou nohou!

Tento článok pre vás s láskou pripravilo SPORTISIMO.SK. Ak by ste potrebovali čokoľvek ďalšie, sú tu pre vás.

Sportisilo-logo

Sme tu pre Vás

info@
gls-slovakia.sk

18 585