GLS kvapka krvi

Svetový deň darcov krvi 14. 6. je pripomienkou toho, aké dôležité je darovať krv. Môžete zachrániť ľudský život.

Napriek úsiliu vedcov vytvoriť plnohodnotnú umelú krv, sa to zatiaľ nepodarilo. Krv je priveľmi zložitou a dokonalou tekutinou na výrobu, preto úloha ľudskej krvi ostáva nezastupiteľná.

My sme našou GLS kvapkou prispeli. ????

Ako prebieha proces darovania očami našich zamestnancov?

„Najprv vypíšeme dotazník, zoberú nám vzorku krvi a zistia, či sme vhodným darcom. Následne prejdeme kontrolou, kde sa nás pán doktor popýta na základné veci a zmeria tlak, či sme naozaj schopní odberu a potom sa už len pripravujeme na úžasnú vec, ako je darovanie krvi.“ Naši prvodarcovia odkazujú: „Nie je sa čoho báť, ani to nebolelo. A pocit potom? ???? Skvelý“. Niektorí z našich zamestnancov už boli darovať krv. Priznali sa, že táto spoločná akcia ich motivovala robiť to pravidelnejšie.

Máte krvnú skupina A a hovoríte si, že tá nie je výnimočná a potrebná?

Omyl! Na Slovensku a celkovo v Európe je veľa ľudí, ktorí majú krvnú skupinu A. Teda aj veľa tých ľudí, ktorí potrebujú krv, má presne túto krvnú skupinu. Jedni sú darcovia a druhí príjemcovia.

Chystáte sa spraviť dobrú vec a darovať túto životodarnú tekutinu aj vy? My sme pre odber navšítili Národnú Transfúznu Službu v Banskej Bystrici, personál bol naozaj veľmi priateľský. Spravte si výlet, pobočky majú po celom Slovensku

Sme tu pre Vás

info@
gls-slovakia.sk

18 585