GLS sponzor NRC Kováčová

GLS NRC Kovacova

Bolo nám cťou byť sponzorom tohto úžasného podujatia, XXVIII. športových hier pacientov v Národnom rehabilitačnom centre Kováčová. Je to skvelý pocit prinášať radosť hospitalizovaným pacientom.

Pacienti súťažili počas dvoch dní 9. a 10. júna a počas hier boli rozdelení nielen podľa zdravotnej dispozície, ale i veku. Pretekali vo viacerých disciplínach, ako sú slalom vozičkárov, hod šípkami, oštepom a granátom. Ďalšími disciplínami boli chôdza na 100 metrov s adjuvatikami, ale aj bez nich, trojboj (guľa, disk, oštep), plávanie či stolný tenis.

Športové hry v NRC v Kováčovej sú každoročne nadregionálnym športovým sviatkom. Ich zakladateľom je bývalý riaditeľ NRC a uznávaný odborník Prof. Doc. Myrón Malý CsC.

Okrem pacientov, ktorí boli v danej chvíli v odbornej starostlivosti zdravotníckeho personálu NRC, si v tieto dni každoročne nachádzajú cestu do Kováčovej aj mnohí bývalí pacienti a tiež naši úspešní paralympionici. NRC totiž pri športových hrách spolupracuje so Slovenským paralympijským výborom a práve vďaka športovým hrám v Kováčovej mnohí z nich odštartovali úspešnú kariéru, na vrchole ktorej boli cenné medaily.

Predstavenie Parádka

Zaujímavosťou týchto športových hier bolo práve predstavenie „maskota“ Parádka pre Slovenské paralympijské družstvo, ktorý bude reprezentovať Slovensko na Paralympijských letných hrách v Rio de Janeiro 2016.

Sme tu pre Vás

info@
gls-slovakia.sk

18 585