Športové hry NRC Kováčová

Vo štvrtok a piatok 14. a 15. júna sa v Národnom rehabilitačnom centre na Kováčovej konali športové hry pacientov. NRC a zamestnanci ho organizujú už 31 rokov.

Pacienti si zasúťažili v rôznych disciplínach, ako napríklad: hod šípkami, oštepom, plávanie, slalom na vozíku, vzpieranie, stolný tenis, florbal na elektrických vozíkoch a ďalšie.

Jazda na bicykloch a vozíčkoch okolo NRC
Jazda na bicykloch a vozíčkoch okolo NRC

Symbolickej jazdy na počesť Radovana Kaufmana na vozíčkoch a bicykloch okolo centra sa zúčastnili pacienti aj zamestnanci. Radovan Kaufman bol slovenský paralympijský reprezentant v cyklistike, zakladateľ kampane „Na kolesách proti rakovine“. Cenné kovy získal na Paralympiáde 2000 v Sydney aj majstrovstvách sveta a Európy.

Aj keď jemne popŕchalo, nálada bola výborná a súťažiaci si športové dni užili. Vo štvrtok pacientov rozospieval Adam Ďurica a v piatok Peter Cmorík.

Počas podujatia prebiehala výstava fotografií z najúspešnejších zimných paralympijských hier 2018 v Pjongčangu, kde naši športovci získali jedenásť medailí, šesť zlatých, štyri strieborné a jednu bronzovú. Na športových hrách sme stretli aj inšpiratívneho predsedu Slovenského paralympijského zväzu, Janka Riapoša. Je spoluautorom knihy o úspechoch našej reprezentácie: XII. Zimné paralympijské hry Pjongčang 2018. O svojich zážitkoch z paralympiády na Kováčovej rozprával aj Jakub Krako, náš úspešný medailista. Zaujímalo nás, aké to je pustiť sa v rýchlosti po svahu pre zrakovo znevýhodneného športovca. Odpovedal motivujúco: „Strach je na to, aby sa prekonával“.

Je nám cťou, že sme mohli byť partnerom tohto podujatia. Našim športovcom aj pacientom NRC držíme palce.

Sme tu pre Vás

info@
gls-slovakia.sk

18 585